Aktualności

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Szanowni Rodzice
W związku z zaistniałym zagrożeniem COVID-19 w naszym kraju Przedszkole „Muchomorek”  do świąt  Wielkanocnych pozostaje zamknięte.
Nauczyciele przedszkola  podejmują pracę zdalną z dziećmi.
  • W zakładce naszej przedszkolnej strony internetowej pod hasłem „MATERIAŁY DLA RODZICÓW” w dalszym ciągu będą zamieszczane tematy oraz zadania pozwalające realizować program pracy naszego przedszkola. W dziale ?Aktualności? stworzono zakładkę dla dzieci i ich rodziców ? ?Materiały dla rodziców?, w których już zamieszczono: liczne i różnorodne propozycje zajęć dotyczących nauki czytania, pisania, liczenia oraz zabawy tematyczne, badawcze, plastyczno- konstrukcyjne, językowe, ruchowe, matematyczne, z pokazywaniem, graficzne, integracji sensorycznej, a także linki edukacyjnych stron internetowych zawierające atrakcyjne, filmy, gry, zbiory rymowanek, wierszy, piosenek, słuchowiska, bajki . Zapewniamy Państwa, że w dalszym ciągu, sukcesywnie będziemy zamieszczać kolejne propozycje do zabaw z dziećmi
  • Nauczycielki poszczególnych grup wiekowych przekazały i dalej będą udostępniać drogą mailową, lub w formie papierowej wiele, ciekawych pomysłów  zabaw, ćwiczeń dla swoich grup dzieci i ich opiekunów.
  • Rodzicu, na bieżąco będą przekazywane Wam, linki do stron internetowych gdzie można znaleźć wartościowe materiały edukacyjne, które proponują różnorodną aktywność dzieciom i mogą zainspirować Państwa do kreatywnych zabaw z dziećmi i wskazywać sposoby spędzania wolnego czasu, tak by pomóc Państwu w tej trudnej sytuacji!
               Tęsknimy za dziećmi i chociaż wirtualnie chcemy mieć z Wami kontakt.
Zachęcamy do włączenia się w system pracy zdalnej.
Pozdrawiamy serdecznie: Dyrekcja i wszyscy pracownicy przedszkola
Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski poinformował o decyzji przedłużenia zamknięcia placówek oświatowych i szkół wyższych do świąt Wielkanocnych. W związku z tym będzie wprowadzony obowiązek realizowania podstaw programowych od 25 marca, aby nauczyciele mogli systematycznie przekazywać wiedzę i mogli wystawiać oceny.

ROZPORZĄDZENIA:

1. Rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 – art. 30b
2. Rozporządzenie_MEN_nowelizacja_?_COViD-19_(art_30b).pdf 0.14MB
3. Uzasadnienie do rozporządzenia
uzasadnienie_do_rozporządzenia_zmieniajacego_30b.pdf 0.11MB
4. Najświeższe wiadomości z MEN i KO
5. Organizacja warunków do nauki w domu

ZDALNE NAUCZANIE:

1. Ogólnopolska akcja edukacyjna „Dzieci uczą rodziców”- darmowe materiały do nauki w domu
szczegóły w załączniku poniżej
2. Ogólnopolska akcja edukacyjna dla rodzic

3. Film dla dzieci o korona wirusie

4.Praktyczne porady jak organizować kształcenie  na odległość – szczegóły w załączniku poniżej

Kształcenie na odległość

5. Programy telewizyjne „WESOŁA NAUKA”  przeznaczone dla dzieci przedszkolnych – szczegóły w załączniku poniżej
   „WESOŁA NAUKA”
6. Propozycje dla uczniów wszystkich klas zgodnie z aktualną podstawą programową na stronie
     internetowej   www.gov.pl/zdalnelekcje
W czwartek 2. kwietnia obchodzić będziemy Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu. Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem zachęca wszystkie dzieci, ich rodziców, terapeutów oraz sympatyków Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Bydgoszczy do pokazania tolerancji i solidarności w stosunku do osób ze spektrum autyzmu – szczegóły na stronie
https://www.facebook.com/492201124145341/posts/3059090320789729/
 Informujemy, że wszystkie dzieci, których rodzice złożyli karty zgłoszenia na rok szkolny 2020/2021, zostały przyjęte do Przedszkola Niepublicznego „Muchomorek”.
O spotkaniach adaptacyjnych i zebraniach będziemy informowali Państwa w późniejszym terminie.

 Odwołujemy wszystkie zajęcia otwarte, które miały się odbyć na przełomie marca i kwietnia 2020r.

 Informujemy, że zajęcia z ceramiki będą odbywały się według harmonogramu zamieszczonego poniżej:

15.05.2020r./piątek/           19.06.2020r. /piątek/

 Informujemy, że w roku szkolnym 2019/2020 przerwa wakacyjna w naszym przedszkolu będzie trwała od dnia   27.07.2020r. do 7.08.2020r.