Wydarzenia

(Zdjęcia z wydarzeń przedszkolnych dostępne są na naszej stronie internetowej)

22 MARCA – DZIEŃ NOWYCH TECHNOLOGII W EDUKACJI

W pierwszy dzień wiosny w naszym przedszkolu obchodziliśmy po raz pierwszy dzień nowych technologii w edukacji 2021. W grupach starszych dzieci poznały zasady bezpieczeństwa w sieci wykorzystując strony edukacyjne necio.pl oraz sieciaki.pl, oglądały filmiki o zasadach korzystania z Internetu – Owce w sieci, pokazy multimedialne o wiośnie, rozwiązywały zdania i gry edukacyjne z programu edukacyjnego Tablit dla przedszkolaków.

„POWITANIE WIOSNY”

22 marca 2021r. zrobiło się wiosennie, ponieważ przedszkolaki postanowiły pożegnać zimę i uczcić przyjście nowej pory roku – wiosny. Dzieci w tym dniu wspólnie z nauczycielkami przygotowywały kukłę Marzannę – symbol odchodzącej zimy, którą symbolicznie na terenie przedszkolnego ogrodu, wyrzuciły, a powitały wiosnę.

 „WIELKANOCNE ŚNIADANIE”

26 marca dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w uroczystym Wielkanocnym śniadaniu. Tego dnia zadbano o to, aby stoły były pięknie udekorowane. Królowały na nich kolorowe pisanki, kurczaki oraz wiosenne kwiaty. Po złożeniu wspólnych życzeń przedszkolaki zasiadły do stołu i zjadły wielkanocne śniadanie, na które składały się jajka, smaczna szynka, nowalijki oraz świeże pieczywo i owoce. Gdy dzieci rozchodziły się do domów otrzymały upominki „od zajączka”.

„WALENTYNKI”

Dzień 12.02.2021r. był w naszym przedszkolu radosnym wydarzeniem. Walentynki w których wzięły udział wszystkie przedszkolaki. Dzieci w tym dniu pamiętały o odpowiednim stroju w kolorze czerwonym.Także w salach zadbano o odpowiedni wystrój i „zaroiło się” od serduszek, amorków i innych dekoracji w kolorze czerwonym. Wszystkie grupy w swoich salach uczestniczyły w zabawach, które przygotowały dla nich nauczycielki grup. Były zabawy przy muzyce, taniec serduszek, piosenki i rymowanki:

„Mam serduszko,wielkie serce, spójrz, jakie czerwone. Kogo kocham, kogo lubię rzucę w jego stronę. Ciebie kocham, ciebie lubię, ciebie pocałuję, a serduszko to czerwone tobie podaruję”

Dzieci dowiedziały się o historii tego święta, a także wykonywały kartki walentynkowe dla swoich rodziców. Przedszkolakom towarzyszył uśmiech i dobry humor. A wielkie serce, w które wcieliła się pani Gosia, przez cały dzień przytulało każdego, kto miał takie życzenie. Pod koniec dnia na przedszkolaki czekała miła, słodka niespodzianka.

„BAL KARNAWAŁOWY”

Karnawał to czas zabaw, maskarad i wielkich balów. 22 stycznia 2021 r. odbył się Bal Karnawałowy pod hasłem „Sport to zdrowie”. Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa pandemicznego każda grupa zorganizowała go we własnej sali. Dzieci przebrane za sportowców, kolarzy, piłkarzy, baletnice, karateków, judoków, jeźdźców konnych, łyżwiarki, bokserów, instruktorki fitness i wielu innych wesoło bawiły się zespołowo, w parach, indywidualnie przy muzyce, tańczyły, rozwiązywały zadania sportowe, brały udział w konkursach, oglądały on-line przedstawienie teatru Vaśka Bal Kopciuszka. Wszystkie przedszkolaki miały wykonane fantastyczne zdjęcia z balu.

„KONKURS”

Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ troje dzieci z naszego przedszkola dostało dyplom za udział w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym „Najpiękniejsza ozdoba Bożonarodzeniowa”. Gratulujemy !

„UROCZYSTY OBIAD WIGILIJNY”

Wigilia to nie jest czas, gdy jest prezentów moc
Wigilia to nie jest czas, gdy potraw mnóstwo na stole
Wigilia to przepiękny czas,
gdy siedzimy wszyscy razem i mamy bliskich przy stole…

18 grudnia 2020 r. w naszym przedszkolu obył się uroczysty obiad wigilijny. Dzieci w ciepłej i świątecznej atmosferze składały sobie życzenia i śpiewały kolędy.

„MIKOŁAJKI”

W piątek 4.12.2020 roku do naszego przedszkola zawitał Mikołaj. Tuż przy wejściu witał głośnym „Hoł, hoł, hoł”, świątecznymi utworami. Obdarował każdego przedszkolaka cukierkami. Następnie każda z grup w mikołajkowych czapkach mogła sobie zrobić zdjęcie ze Świętym. Niesamowitą niespodziankę sprawił dzieciom Pan od języka angielskiego, który w stroju Świętego Mikołaja zapewnił mnóstwo atrakcji (tańce, piosenki, zabawy, gry). Nie zabrakło również zabaw przy popularnych piosenkach świątecznych, bajek o Mikołaju w każdej z grup. Na koniec mikołajkowego dnia wszystkie dzieci otrzymały czekoladowe kalendarze adwentowe.

„PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA”

1.12.2020 odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka nowo przyjętych dzieci. Ze względu na panującą sytuację pandemiczną oraz obostrzenia sanitarne uroczystość odbyła się bez udziału rodziców. Pani dyrektor rozpoczęła spotkanie. Dzieci z pomocą nauczycieli zaśpiewały hymn przedszkola. Zaprezentowały też poznane piosenki, wierszyki i zabawy. Aktu pasowania kredką dokonała Pani Dyrektor. Zanim jednak dzieci zostały pasowane musiały złożyć przysięgę przedszkolaka. Na koniec otrzymały pamiątkowe dyplomy, puzzle oraz wspólny słodki poczęstunek. Pani dyrektor złożyła gratulacje wszystkim przedszkolakom i życzyła samych  sukcesów na drodze edukacji przedszkolnej.

„ANDRZEJKI”

W dniu 30 listopada 2020r. jak co roku w każdej grupie wiekowej w odpowiednio udekorowanych salach zorganizowano Andrzejki. Nauczycielki zaprosiły przedszkolaków do wspólnych wróżb, konkursów, zabaw. Zapoznały dzieci z historią, tradycjami i zwyczajami andrzejkowymi. Dzieci chętnie brały udział w proponowanych im aktywnościach.

20 LISTOPADA – DZIEŃ TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI

Nie od dziś wiadomo, że dobre słowo, uśmiech na wagę złota jest.
Chociaż jest to istotne nie tylko od święta,
Istnieje dzień, kiedy szczególnie się o tym pamięta.
I w naszym przedszkolu dzieci o dniu życzliwości pamiętały,
Magiczne słowa i dobre czyny przez cały dzień królowały.
Wszyscy też we wspólnej zabawie udział braliśmy,
A na znak życzliwości serce dla kolegi otwieraliśmy.
Pamiętajcie! Obcy czy przyjaciel – lepiej się poczuje,
Gdy mu ktoś na co dzień swoją dobroć ofiaruje.

12 LISTOPADA – DZIEŃ DRWALA

Dzisiaj obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Drwala. To jeden z zawodów świata, który wniósł i wnosi wiele do rozwoju cywilizacyjnego ludzkości. Drwale niegdyś pracowali   piłami ręcznymi,siekierami i to porami, dziś ich głównym narzędziem pozostaje pilarka spalinowa. Dzieci zapoznały się z zawodem drwala. Dowiedziały się jak powstaje papier, stół, półka. Rozmawiały o ekologii i poszanowaniu drzew.

 

„ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI”

Dzień 11 listopada to jedna z ważniejszych dat w historii naszego kraju. To symbol miłości do Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. 11 listopada 1918 roku po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość i powróciła na mapę Europy. Ponad 16 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz 134 placówki polonijne wzięły udział w akcji MEN ,,Szkoła do hymnu”. Punktualnie o godz. 11:11 uczniowie i nauczyciele z całego kraju odśpiewali ,,Mazurka Dąbrowskiego”, łącząc się ze sobą za pomocą różnych komunikatorów. Hymn to wielki symbol naszego narodu, wielki symbol naszej państwowości, naszej niepodległości. To taki bukiet kwiatów dla naszej niepodległości.
Jak co roku nasze przedszkole włączyło się do akcji MEN ,,Szkoła do hymnu”. O godzinie 11.11. w każdej grupie wiekowej nastąpiło uroczyste odśpiewanie hymnu Polski ,,Mazurek Dąbrowskiego”. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły do muzyki ludowej. Nie obyło się również bez patriotycznych prac plastycznych.

„DZIEŃ POSTACI Z BAJEK”

W naszym przedszkolu 5.11.2020 roku obchodziliśmy Dzień postaci z bajek. W każdej grupie wiekowej dzieci wcielały się w role , odgrywały scenki ze znanych bajek, bawiły się pacynkami, kukiełkami, rekwizytami teatralnymi, rozwiązywały zagadki np.: Z jakiej bajki ta melodia? W jakiej bajce występuje kot? Itd. , oglądały bajki, rysowały znane im postacie z bajek, tańczyły, śpiewały.

„ŚWIĘTO DYNI”

W dniu 30.10.2020r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Dyni. Przedszkolaki  ubrane w pomarańczowe stroje pozyskały niezbędną wiedzę na temat dyń oraz upamiętniły ten dzień własnoręcznie wykonanymi pracami plastycznymi.

„DZIEŃ  PRZEDSZKOLAKA”

Jak co roku w naszej placówce świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. W każdej grupie wiekowej dzieci zostały obdarowane życzeniami, drobnymi upominkami, słodkościami. Śmiechu, zabawy, tańców i śpiewu było co niemiara.

„NARODOWE CZYTANIE”

W dniu 4 września 2020r. Prezydent RP zaprosił wszystkich Polaków do udziału w kolejnym Narodowym Czytaniu. W tym roku obowiązującą lekturą była Balladyna Juliusza Słowackiego. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. W naszym przedszkolu Narodowe Czytanie dobyło się według następującego planu:
1. Powitanie piosenką Jesteśmy Polką i Polakiem lub wierszem Kto Ty jesteś
2. Odczytanie listu prezydenta Narodowe czytanie 2020
3. Prezentacja multimedialna dla dzieci o utworze Balladyna (autor, bohaterowie, czas i miejsce akcji)
4. Charakterystyka postaci powieści (2 siostry, król, … ), opis i pokaz strojów bohaterów
5. Czytanie fragmentów Balladyny z podziałem na role i odgrywanie scenek bez słów (pantomima).
6. Słuchanie muzyki związanej z utworem, rozpoznawanie – dobro (muzyka pogodna, radosna) – zło
(groźna, głośna, smutna)
7. Wspólny taniec w kołach – Rusałki
8. Stemplowanie przez dzieci książek, przyniesionych przez nauczycieli pieczątką okolicznościową Prezydenta RP.