DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

„Im bardziej jesteśmy życzliwi tym bardziej jesteśmy szczęśliwi”

Dnia 21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości. W naszym przedszkolu obchodziliśmy go w poniedziałek 22.11. We wszystkich grupach wiekowych odbywały się liczne zabawy, konkursy, aby wspólnie uczcić ten dzień.

Dzieci ubrane na żółto, przypominały sobie, jakie magiczne słowa powinny towarzyszyć nam każdego dnia (proszę, przepraszam, dziękuję, lubię Cię, uśmiechnij się, pobaw się ze mną…). Następnie dzieci wykonywały emblematy życzliwości – słoneczka, sylwety uśmiechnięte buźki. Dowiedziały się, że uśmiech i życzliwość jest darem, którym możemy obdarować drugiego człowieka i nic nas to nie kosztuje. Przez cały dzień wszyscy starali się być dla siebie mili i jak najczęściej uśmiechali się do siebie.