LISTOPAD W MUCHOMORKU

2.11 (środa)   WARSZTATY BĘBNIARSKIE

Gra na bębnach redukuje stres i obniża napięcie mięśni powoduje uśmiech na twarzy każdego kto spróbuję swoich sił już od pierwszych sekund wyzwala dobrą energię rozbudza wrażliwość rytmiczno-muzyczną uświadamia, że każdy z nas potrafi odnaleźć w sobie poczucie rytmu, bębny to świetna terapia muzyczna.

4.11 (piątek)    DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Chcę dziś spotkać kota w butach lub Kopciuszka bucik znaleźć. Chce zamieszkać w cudnej bajce, zamków wielkich zwiedzać sale. Krasnoludka śliczną czapkę chce na głowę włożyć brata. W telewizor razem wskoczyć wprost do bajkowego świata.

10.11. (czwartek) DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Jedenastego Listopada wielkie święto uczcić nam wypada, Polska znów stworzyła jedność, odzyskała Niepodległość.

Galowo ubrani o 11.11 Hymn odśpiewamy. Wiersze recytujemy, flagi przygotowujemy, pieśni patriotyczne śpiewamy, o patriotyzmie uczyć się zamierzamy.

16.11 (środa) i 17.11. (czwartek) PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dziś jest dzień wyjątkowy
Dla maluszków wprost bajkowy.
Uroczystość nie byle jaka
To pasowanie na przedszkolaka.

W tym dniu mile widziany strój odświętny dla dzieci z gr. I „Misie” i gr. II „Zajączki”

16.11 (środa ) MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

Tolerancja! Co znaczy? Szanuj człowieka, który wygląda, myśli i robi inaczej! Inaczej niż ty, czy ja, bo on także rację ma.

Propagujemy szacunek, akceptację i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie.

21.11 (poniedziałek) DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Uczyń życzliwość stylem bycia mów dziękuję proszę przepraszam, te słowa są filarem naszego życia

22.11 (wtorek) DZIEŃ KREDKI ARTETERAPIA

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie. Kolorowe kredki kiedy je poproszę namalują wszystko to co chce”

Kredki to wspaniały przedmiot – dostępny dla każdego, pozwalający wyrazić swoje myśli i uczucia poprzez tworzenie fantazyjnych, kolorowych obrazków.

25.11  (piątek) DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Gdy płakałam otarł łezki. Jest pluszowy i niebieski. Ma kokardę, miękkie futro. Tuli mnie gdy jest mi smutno. Każdy dzień jest kolorowy. Gdy jest ze mną MIŚ PLUSZOWY.

30.11. (środa)   ANDRZEJKI

Jak co roku w każdej grupie wiekowej organizujemy Andrzejki. Zapraszamy przedszkolaków do wspólnych wróżb, konkursów, zabaw. Dzieci  poznają historię, tradycje i zwyczaje andrzejkowe.

PODZIĘKOWANIE – NAUCZYCIEL ROKU

GRUDZIEŃ W MUCHOMURKU