ZABAWY ADAPTACYJNE

Pod koniec sierpnia 2021r. w naszym przedszkolu odbyły się spotkania adaptacyjne. Były one wspaniała propozycją dla dzieci, które jeszcze nie rozpoczęły swojej przygody z przedszkolem. Celem zajęć było eliminowanie stresu związanego z rozpoczęciem edukacji przedszkolnej oraz zapoznanie dzieci z pomieszczeniami przedszkola (salą zajęć, łazienką, szatnią oraz placem zabaw).

Wspólne zabawy adaptacyjne pozwoliły na zmniejszenie lęku dziecka wobec przedszkola, nieznanych w nim osób i pomieszczeń. Zajęcia miały również na celu usamodzielnienie dziecka, wzmocnienie poczucia własnej wartości i pokazanie mu, ile radości daje wspólna zabawa z rówieśnikami i panią nauczycielką.
Z kolei rodzicom pozwoliły one na poszerzenie wiedzy na temat funkcjonowania placówki i rozwoju dziecka. Nastąpiła też współpraca w realizacji programu adaptacyjnego (korelacja działań) w sposób jak najbardziej atrakcyjny dla dzieci, zachęcający do zabawy, zmniejszający tęsknotę i poczucie osamotnienia.